למה כדאי לבוא

כנסים מקצועיים הם הדבר החם בשיווק, בנטוורקינג ובידע מקצועי חדשני.
מתלבטת אם להגיע? – בואי נראה מה את הולכת לעשות שם:

1.תפגשי לקוחות

בכנס את פוגשת את הלקוחות שלך: הן באו כדי ללמוד מה חדש בתחום ומה כדאי להן לדעת כדי להצליח ולהתקדם. המוצר שלך הוא פתרון עבורן, והמסר שלך מתאים להן בדיוק. כאן ההזדמנות שלך ללמוד על הלקוחות שלך ולהבין מה הן רוצות ואיך הן רוצות להשיג את מה שהן רוצות. היכרות עם הלקוח היא הצעד הכי חשוב שלך בדרך לשיווק ולמכירות.

2. תציגי את עצמך

מקצועיות היא תמיד סיפור מיוחד ואישי שכל אחד מזדהה עמו. לכן, פגישה אישית היא כל הסיפור. בעזרת חיוך אחד הלקוחות שלך מרגישים מה שלא יעבור בטלפון בשעתיים, וככה נבנה אמון. מה הסיפור שאת רוצה לחלוק עם הלקוחות שלך? יש לך רק 15 שניות אבל אני מתחייבת שתספיקי לומר לפחות 8 משפטים, בדוק.

3. תשווקי את המוצר שלך

כנס הוא ערוץ שיווקי שמשדר מקצועיות, רמה גבוהה ואיכות. תזכרי שבכנס אנשים אינם קונים אלא מתרשמים, מקבלים תמונה, שומעים סיפור ומתרגשים. איך תפיקי את המרב מאותם מתעניינים? הציעי להם סיבה טובה להשאיר לך פרטים.

4. תפגשי את הקולגות שלך

חשבתי אם לקרוא להן מתחרות, והחלטתי להשתמש במילה קולגות שמבטאת חברות בליגה סגורה של אליטה מקצועית. יצירת שיתופי פעולה דורשת אמון, תקשורת והיכרות. הכנסים אינם רק זמן לפגוש לקוחות אלא גם זמן לראות מה קורה בשוק שלך, מה מתחדש, איך את יכולה להתאים את עצמך או לבדל את עצמך ממה שמתרחש ואיך את יכולה להתחבר למגמות החדשות.
אל תחמיצי את ההזדמנות לפגוש את הלקוחות שלך, להכיר אותם, להציג את עצמך ולהתחבר לקולגות כדי לשתף פעולה למען הקהל שלכן.

בואי לכנס!